• Metadata Vlaanderen
  •   Search
  •   Map

INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

In de DOV-databank is elke waarneming van grondlagen een boring. Bij de meeste boringen wordt er met een boortoestel een gat gemaakt in de ondergrond om de verschillende grondlagen te kunnen beschrijven. Aan de hand van een boring krijg je een beeld van het materiaal in de ondergrond met toenemende diepte. Afhankelijk van het doel waarvoor de boring geplaatst wordt, zal men een geschikte boormethode toepassen. Boringen worden geplaatst voor verkennend bodemonderzoek, monstername van het sediment en/of grondwater, bepaling van bodemfysische parameters, milieuhygiënisch onderzoek,… Afhankelijk van de diepte, soort materiaal, en het al dan niet boren tot onder de grondwatertafel kan men kiezen uit verscheidene systemen voor handmatig of machinaal te boren. Het bodemmateriaal dat vrijkomt, kan gebruikt worden om een profiel van de ondergrond op te stellen of om er grondmonsters van te nemen om verdere analyses op uit te voeren. Vaak is het de bedoeling een put uit te bouwen zodat water kan gewonnen worden (zie ook grondwatermeetnet en grondwatervergunningen). Soms worden boringen uitgevoerd om een aantal geotechnische karakteristieken te bepalen of om wetenschappelijk onderzoek uit te voeren. Oppervlakkige waarnemingen van de ondergrond noemen we ook boringen. Vooral rond 1900 beschreven een aantal geologen vaak de oppervlakkige lagen. In de databank staan er dan ook verschillende boringen met een diepte van 0 meter. Het gaat vooral om weginsnijdingen of om zichtbare lithologische kenmerken langs de oppervlakte. Gekoppeld aan de boringen zijn waar beschikbaar ook formele interpretaties van de stratigrafie.

Simple

Alternate title

Publieke boringen

Date (Publication date)
2002-05-22
Date (Revision date)
2025-04-11
Citation identifier
https://www.dov.vlaanderen.be/dataset/07b6581b-0196-4121-9912-a8912fb35c00
Purpose

Het doel van elk boorpunt op zich kan sterk verschillen: geologische verkenningsboringen, boringen die uitgebouwd worden tot een grondwaterput, geotechnische boringen bij sonderingen enz. Ten tijde van de geologische karteringen werden deze punten verzameld. Achtereenvolgens werden ze in DOV ingevoerd. Sindsdien worden ze continu bijgehouden en ingezet bij allerlei geologische karteringen en modelleringen, geologisch vooronderzoek enz.

Status
On going
Distributor
  Databank Ondergrond Vlaanderen (DOV)

Technologiepark-Zwijnaarde 68, Gent, 9052, België
+32 9 240 75 93

https://www.dov.vlaanderen.be
Publisher
  Ondersteunend Centrum Databank Ondergrond Vlaanderen

Technologiepark-Zwijnaarde 68, Gent, 9052, België
+32 9 240 75 93

https://www.dov.vlaanderen.be
Custodian
  Vlaamse overheid, Departement Omgeving, Vlaams Planbureau voor Omgeving (VPO)

Koning Albert II-laan 20 bus 8, Brussel, 1000, België
https://www.omgevingvlaanderen.be
Owner
  Vlaamse overheid, Departement Omgeving, Vlaams Planbureau voor Omgeving (VPO)

Koning Albert II-laan 20 bus 8, Brussel, 1000, België
https://www.omgevingvlaanderen.be
Maintenance and update frequency
Continual
GEMET - INSPIRE themes, version 1.0
  • Geologie

GEMET - Concepten, versie 2.4

  • ondergrond

High-value dataset categories
  • Aardobservatie en milieu
  • Geologie

Keywords
  • DOV

  • Vlaanderen

  • Ondergrond

  • Databank Ondergrond Vlaanderen

  • Departement Omgeving

  • Gecodeerde lithologie

  • Geotechnische codering

  • Informele stratigrafie

  • Formele stratigrafie

  • Quartaire stratigrafie

  • Hydrostratigrafie

  • Tertiair

INSPIRE - Spatial scope
  • Regionaal
GDI-Vlaanderen Trefwoorden
  • Herbruikbaar
  • Kosteloos
  • Vlaamse Open data
  • Toegevoegd GDI-Vl
  • Lijst M&R INSPIRE
  • Geografische gegevens
  • Metadata GDI-Vl-conform
Access constraints
Other restrictions
Other constraints
geen beperkingen
Use constraints
Other restrictions
Other constraints
In uitvoering van het Vlaamse decreet voor hergebruik van overheidsinformatie, is het hergebruik geregeld d.m.v. de Modellicentie voor gratis hergebruik. Dit betekent dat elk commercieel of niet-commercieel hergebruik voor onbepaalde duur is toegelaten, zonder dat daar kosten aan verbonden zijn. Als enige gebruiksvoorwaarde geldt een bronvermeldingsplicht.
Other constraints

Bij het gebruik van de informatie die DOV aanbiedt, dient steeds volgende standaardreferentie gebruikt te worden: Databank Ondergrond Vlaanderen - (vermelding van de beheerder en de specifieke geraadpleegde gegevens) - Geraadpleegd op dd/mm/jjjj, op https://www.dov.vlaanderen.be

Other constraints
Volgende aansprakelijkheidsbepalingen gelden.
Other constraints
Toegang en gebruik voor het uitvoeren van taken van algemeen belang, op niveau van Vlaamse overheidsinstanties is geregeld door het Besluit van de Vlaamse Regering met de regels voor toegang en gebruik van geografische gegevensbronnen toegevoegd aan de GDI, door deelnemers GDI-Vlaanderen. Dit gebruik is kosteloos.
Other constraints
Toegang en gebruik voor het uitvoeren van taken van algemeen belang door niet-Vlaamse overheidsinstanties is geregeld door het Besluit van de Vlaamse Regering met de regels voor toegang en gebruik van geografische gegevensbronnen toegevoegd aan de GDI, door overheidsdiensten die geen deelnemer zijn aan GDI-Vlaanderen. Dit gebruik is kosteloos.
Spatial representation type
Vector
Denominator
10000
Language
Nederlands; Vlaams
Topic category
  • Geoscientific information
N
S
E
W
thumbnail




Unique resource identifier
EPSG:4258
Distribution format
Name Version

GML

3.2

Distributor

Distributor
  Databank Ondergrond Vlaanderen (DOV)

Technologiepark-Zwijnaarde 68, Gent, 9052, België
+32 9 240 75 93

https://www.dov.vlaanderen.be
Fees

Gratis

OnLine resource
Borehole ( OGC:WFS )

WFS-endpoint INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

OnLine resource
borehole:Borehole ( OGC:WFS-2.0.0-http-get-capabilities )

WFS-capabilities INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

OnLine resource
Borehole ( OGC:WMS-1.3.0-http-get-capabilities )

WMS-capabilities INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

OnLine resource
Borehole ( GLG:KML-2.0-http-get-map )

KML INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

OnLine resource
Borehole ( OGC:WMS-1.3.0-http-get-map )

WMS-map INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

OnLine resource
Borehole ( OGC:WMS )

WMS-endpoint INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

OnLine resource
Borehole ( OGC:WFS-2.0.0-http-get-feature )

WFS-feature INSPIRE geharmoniseerd - Boringen

OnLine resource
DOV verkenner ( WWW:LINK-1.0-http--related )

Link naar DOV verkenner applicatie

Hierarchy level
Dataset

Conformance result

Title
Commission Implementing Regulation (EU) 2023/138 of 21 December 2022 laying down a list of specific high-value datasets and the arrangements for their publication and re-use (Text with EEA relevance)
Date (Publication date)
2023-01-20
Explanation

Verordening betreffende hoogwaardige datasets

Pass
Yes

Conformance result

Title
VERORDENING (EU) Nr. 1089/2010 VAN DE COMMISSIE van 23 november 2010 ter uitvoering van Richtlijn 2007/2/EG van het Europees Parlement en de Raad betreffende de interoperabiliteit van verzamelingen ruimtelijke gegevens en van diensten met betrekking tot ruimtelijke gegevens
Date (Publication date)
2010-12-08
Explanation

Zie vermelde specificatie

Pass
Yes

Conformance result

Title
VERORDENING (EU) Nr. 1089/2010 VAN DE COMMISSIE van 23 november 2010 ter uitvoering van Richtlijn 2007/2/EG van het Europees Parlement en de Raad betreffende de interoperabiliteit van verzamelingen ruimtelijke gegevens en van diensten met betrekking tot ruimtelijke gegevens
Date (Publication date)
2010-12-08
Explanation

Geharmoniseerd volgens INSPIRE verordening

Pass
Yes
Statement

De in de databank aanwezige gegevens zijn een verzameling van door de overheid en door diverse instellingen en firma's beschikbaar gestelde gegevens over de Vlaamse Ondergrond.

De medegedeelde gegevens moeten steeds worden bevestigd door verder onderzoek. De gebruiker dient in te staan voor dit verder onderzoek waarbij hij rekening moet houden met het specifieke aspect van zijn project, studie of interesse. Dit verder onderzoek kan bestaan uit het uitvoeren van bijkomende proeven en metingen, eigen waarnemingen, verder opzoekingswerk, raadplegen van historische gegevens, raadplegen van experten, e.a.

In een verzameling van gegevens waarvan de oudste dateren van in de 19e eeuw en welke door de meest uiteenlopende auteurs, diensten, instellingen en firma's werden genoteerd, uitgevoerd, geïnterpreteerd en verwerkt is een onvolledigheid of fout of tegenspraak steeds mogelijk. Aan de verstrekte gegevens mag evenmin een absolute nauwkeurigheid worden toegekend omwille van interpollaties en extrapollaties welke bij het interpreteren en opstellen ervan werden gemaakt. Ook was het niet mogelijk voor de minder recente gegevens de coördinaten en hoogtepeilen nauwkeurig te bepalen.

Meta-metadata

File identifier
27033e0e-2651-4910-9e53-f410d9fe8572 XML
Metadata language
Nederlands; Vlaams
Character set
UTF8
Hierarchy level
Dataset
Hierarchy level name

dataset

Date stamp
2025-04-11
Metadata standard name

ISO 19115/2003/Cor.1:2006/INSPIRE-TG2.0

Metadata standard version

GDI-Vlaanderen Best Practices - versie 2.0

Point of contact
  Vlaamse overheid, Departement Omgeving, Vlaams Planbureau voor Omgeving (VPO)

Koning Albert II-laan 20 bus 8, Brussel, 1000, België
https://www.omgevingvlaanderen.be
 
 

Overviews

overview

Spatial extent

thumbnail

Keywords

GDI-Vlaanderen Trefwoorden

Geografische gegevens Herbruikbaar Kosteloos Lijst M&R INSPIRE Metadata GDI-Vl-conform Toegevoegd GDI-Vl Vlaamse Open data
INSPIRE - Spatial scope

Regionaal


Provided by

logo
Access to the catalogue
Read here the full details and access to the data.




  •   About
  •   Github
  •